מאיפה כדאי להתחיל את השיפוץ ?

שיפוץ הבית: מתחילים

(כתבה ראשונה בסדרה)

אין אחד שלא חושב על שיפוץ בדירתו או בביתו: שיפוץ קטן או גדול, אם באמבטיה ואם במטבח, אם להחליף ריצוף או לעשות מהפך כללי בכל חללי הבית. אבל מאיפה כדאי להתחיל?

שיפוץ נכון מתחיל בתכנון מראש

ראשית, תכננו. הרעיונות המצוינים שלכם יכולים ליפול על תקציב, על בחירה באיש מקצוע שאינו מתאים לביצוע, על הבנה לא נכונה של תוכנית הבית, ועוד. כדי לא להיתקע עם רצפה לא גמורה או עם מטבח שאינו מחובר לרשת המים, עליכם להביא בחשבון תקופות בשנה שבהן אפשר לשפץ ברציפות ושהקבלן פנוי לגמרי לעמוד בדרישותיכם.

תמחור נכון

מה בעצם רוצים לשפץ? אחת הנקודות הראשונות למחשבה היא תמחור השיפוץ. הכינו לכם קובץ ובו כל השיקולים התקציביים האפשריים: היקף העבודה, החומרים שלהם תידרשו – האם ייכללו בעבודת הקבלן או שאתם קונים את החומרים? האם עליכם לצאת מהבית בזמן השיפוץ ולשלם בעבור מקום לינה חלופי? האם תשכרו מחסן לריהוט בזמן השיפוץ? האם תקנו ריהוט חדש, והאם יש לשלם על הובלתו? כל אלה ועוד יעזרו לכם לבנות מסגרת תקציב נכונה.

עיצוב מתאים לשיפוץ נעים

בחירת סגנון שיתאים לכם היא שלב חשוב מאוד בתכנון. אם אתם רווקים או זוג צעיר, משפחה עם ילדים או שאלה כבר גדלו והחלטתם שזה הזמן להתאים את הדירה לגיל הזהב – לכל דייר צרכים פרקטיים וגם טעם אסתטי שונה. היום אפשר לחפש סגנונות בלי כל בעיה במגזינים מתאימים, בקטלוגים של עיצוב וגם בפינטרסט, אינסטגרם ועוד. תוכלו לתכנן בעזרת תוכנות מתאימות במחשב ואפילו בעזרת שרטוטים משלכם או קולאז'. שמרו את הדוגמאות שאהבתם כדי להציגן לקבלן.

בחירת איש מקצוע נכון

יש לכם מסגרת תקציב, כיוון סגנוני ואפילו פתחתם יומן וסימנתם תאריך לתחילת שיפוץ. אם לא התחלתם לחפש בעל מקצוע כדי לקבל הצעות מחיר, זה הזמן לעשות זאת. על בחירה נכונה בקבלן שיפוצים שילווה אתכם בתקופת השיפוץ נרחיב בכתבה הבאה. נאמר בקצרה שיש להתחשב בהיקף עבודת השיפוץ שאתם מציעים לקבלן ובזמינות שלו. ככל שהיקף העבודה גדל, כך סביר שהקבלן יעדיף אתכם על פני פרויקטים אחרים. מצאו אדם מנוסה שעובד עם צוותים קבועים; בדקו אם הצוות מקפיד על לבוש נכון ובטיחותי, עם כלים משלו ולא כלים שכורים. אל תסתפקו בעבודה זולה – לשיפוץ נכנסים פעמים מעטות בחיים, ויש להשקיע בקבלן הנכון ביותר בעבורכם.

שינוי גודל גופנים